Už jste si vybrali příspěvky na zubní péči?

Už jste si vybrali příspěvky na zubní péči?

Také v roce 2018 zdravotní pojišťovny přispívají na zubní péči, prevenci a dentální hygienu. Pojďme se mrknout, co nabízejí ty z nich, se kterými máme smlouvy.

Všeobecná zdravotní pojišťovna přispívá v roce 2018 na dentální hygienu v těhotenství nebo balíček dentální hygieny zakoupený v lékárně, v ordinaci lékaře nebo u dentální hygienistky v době těhotenství (zubní a mezizubní kartáčky, zubní pasty, dentální nitě, ústní vody) až 1.000 Kč.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna na krásný úsměv vašich dětí do 18 let letos dává až 500 Kč na ortodontickou léčbu fixními nebo snímatelnými rovnátky, která vyřeší jejich nepravidelnosti zubů a čelistí. Dospělí mohou využít 500 Kč z programu Bonus Plus na dentální hygienu provedenou stomatologem nebo dentálním hygienistou s osvědčením.

Oborová zdravotní pojišťovna přispívá po registraci v programu Vitakarta dětem i dospělým na nákup pomůcek na zubní péči, třeba mezizubní kartáčky a stomatologické výrobky na zkrášlení zubů, 188 Kč až 1.158 Kč.  Za prevenci parodontózy u zubaře nebo dentálního hygienisty je to ještě více, 540 Kč až 4.590 Kč. Dospělí pojištěnci od 25 let mohou využít 500 Kč na vyšetření dutiny ústní.

Revírní bratrská zdravotní pojišťovna nabízí z balíčku prevencí na nákup léčiva na fluoridaci zubů dětem do 6 let 100 Kč a pojištěncům nad 60 let až 500 Kč na úhradu doplatků na celkové zubní náhrady a jejich opravy. Děti od 6 do 18 let mohou z tzv. podbalíčku stomatologie dostat až 1.000 Kč na léčbu vadného růstu chrupu fixním nebo snímatelným aparátkem.

Zdravotní pojišťovna Škoda dává na odstranění vad chrupu pojištěncům do 18 let až 800 Kč na každou čelist na fixní ortodontický nesnímatelný aparát pro léčbu zubních anomálií, které lze ale využít jen jednou za život. Na nákup pomůcek na zubní péči mají těhotné ženy nárok na 500 Kč, dárci krve a kostní dřeně na 600 Kč a držitelé Zlatého kříže na 3.000 Kč.

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR svým pojištěncům do 18 let nabízí jednou ročně příspěvek až 500 Kč na nácvik dentální hygieny u dentálního hygienisty (nikoliv na dentální hygienu!) a na fixní rovnátka zubů na jednu čelist.

Vojenská zdravotní pojišťovna letos dává dětem a dospělým 400 Kč na dentální hygienu a dětem na zubní rovnátka až 1.500 Kč. Vojáci a jejich rodiny můžou čerpat na dentální hygienu až 500 Kč.

Přidat komentář