Těhotenství často zhoršuje stav zubů

Těhotenství často zhoršuje stav zubů

Těhotenství je krásné a láskyplné období, kdy budoucí maminky pečují o celé své tělo. A rozhodně by neměly podceňovat péči o chrup a jeho hygienu.

Ideální je chodit na kontroly k zubaři pravidelně. Gravidita mnohdy výrazně zhoršuje stav zubů, proto na svůj chrup myslete už tehdy, kdy plánujete založit rodinu. Tak minimalizujete nutnost stomatologického ošetření v průběhu těhotenství. To vše dvojnásob platí pro ženy diabetičky.

Maminky, nestihly jste to? Tak přijďte co nejdřív! Správná péče o chrup je běžnou součástí předporodní péče a přípravy. Zdravotní pojišťovny hradí v průběhu gravidity stomatologické prohlídky, tak se na to u té svojí informujte. Některé z nich přispívají nejen na preventivní vyšetření, ale i na dentální hygienu.

A co vás vlastně může v těhotenství v důsledku kolísání hormonů potrápit? Cokoliv! Od postupujících kazů až po bolestivé záněty dásní. Je dokázáno, že zánětlivé onemocnění zubů a dásní je pro ženu a vyvíjející se plod škodlivé podobně jako pití alkoholu a kouření.

Gravidita s sebou nese také omezení standardní anestezie. Pro těhotné je sice k dispozici lokální anestezie bez obsahu adrenalinu, jenže ta občas neumrtví dutinu ústní na 100 %. Zákrok to nejen komplikuje, ale taky to může trochu bolet 🙁

Každý neléčený zub v těhotenství může znamenat komplikaci a antibiotikum není nejlepší řešení. A může být ještě hůř, když se nerv zanítí, případně zub musí ven!

 

Potřebujete se na něco zeptat? Využijte našich kontaktů: +420 702 200 007, stom.kostelec@seznam.cz nebo se objednejte prostřednictvím tlačítka Rezervace níže (při online rezervaci sleva až 10%).
Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Přidat komentář