S námi boj s paradontózou vyhrajete

Parodontitida, lidově parodontóza nebo paradentóza


Určitě nechcete, aby vám nežádoucí bakterie zdevastovaly dutinu ústní. Parodontóza není nic příjemného. Přitom stačí relativně málo, aby se vám obloukem vyhnula.

Jak? Každodenní péčí o svůj chrup, pravidelnými návštěvami stomatologa a profesionální dentální hygienou.

A jak vlastně poznáte začínající parodontózu? Viklají se vám zuby, v mezizubních prostorech vám zůstává hodně jídla a při čištění zubů krvácíte z dásní.

Špatná zubní hygiena

Největším rizikem vzniku parodontózy je špatná ústní hygiena. Čištění zubů jednou nebo dvakrát denně rozhodně nestačí. Záleží také na tom, jak dlouho si je čistíte. Mělo by to být pokaždé aspoň tři minuty! Víte, že zubní kartáček byste si měli zhruba každé tři měsíce vyměnit? I když na kartáček netlačíte a pečlivě ho vždy vymýváte, po třech měsících jsou vlákna kartáčku zdeformovaná a plná bakterií.

Ideální zubní kartáček

Ideální je po dvou či třech dnech střídat k dásním šetrný měkký a tvrdý kartáček, kterým zuby zase lépe vyčistíte. Pokud používáte kartáček elektrický, střídejte měkký se středně tvrdým. Platí, že čím víc vláken kartáček má, tím lépe. Jeho plocha by měla být co nejmenší, abyste se s ním dostali do všech koutů dutiny ústní. Čištění zakončete mezizubním kartáčkem nebo nití, které při prevenci zánětů výborně pomáhají odstranit i nejmenší zbytky jídel a zubního plaku mezi dásní a zubem. Na závěr je dobré ústa vypláchnout ústní vodou.

Zdravá a vyvážená strava

Kromě nechtěných bakterií, jako jsou například Streptococcus mutans či Lactobacillus, se na stavu chrupu a dutiny ústní podepisuje i strava, kterou jíte. Pokaždé se totiž nejedná o zdravé jídlo. Naopak. Pokrmy a potraviny s vysokým obsahem cukru negativně ovlivňují úroveň kyselosti v dutině ústní. A právě kyselé prostředí je živnou půdou pro tyto bakterie.

Pomůžeme vám

Kvalitní péče, používání správného zubního kartáčku, zubní pasty a ústní vody, by měly být na denním pořádku. Pokud si zuby správně nečistíte, zůstane plak s obsahem škodlivých bakterií na zubech a dásních. Časem plak v důsledku působení slin ztvrdne a vytvoří zubní kámen, který už nejde odstranit obyčejným kartáčkem. V takovém případě pomůže jedině profesionální zubní hygiena. V naší ordinaci ji poskytujeme!

Speciální práškem Air flow a ultrazvukem skvěle odstraníme zubní kámen a plak na vašich zubech. Pokud to pravidelně  neděláte, nahromaděný zubní kámen tlačí na dásně, a tím se zuby uvolňují. A přesně tak vzniká parodontóza.

Jestliže nechcete předčasně přijít o své zuby, nezapomínejte chodit na pravidelné prohlídky a dentální hygienu. Denně se důkladně starejte o svůj chrup, zdravě jezte a pijte hodně vody.

 

Potřebujete se na něco zeptat? Využijte našich kontaktů: +420 702 200 007, stom.kostelec@seznam.cz nebo se objednejte prostřednictvím tlačítka Rezervace níže (při online rezervaci sleva až 10%).
Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Přidat komentář