Proč je panoramatické vyšetření zubů, zejména OPG rentgen, nezbytným krokem Vaší léčby ?

Zdravá a udržovaná dutina ústní je jedním z nejdůležitějších aspektů, který upoutá pozornost a udělá ten správný první dojem. Ať už jste na pracovním pohovoru, na schůzce s partnerem, či osobní konzultaci, tak právě vaše zuby jsou znakem, který o vám mnohé vypovídá.

Co je panoramatické vyšetření?

Každá moderní zubní ordinace disponuje profesionálními přístroji, které slouží k co nejpřesnější diagnostice obtíží v dutině ústní. Jednou z takových metod je panoramatické vyšetření zubů pomocí OPG rentgenu, který ukazuje zdravotní stav dutiny a kosti. Jeho největším přínosem jsou jeho rozsáhlé diagnostické možnosti. OPG rentgen zachycuje panoramatický snímek celého chrupu a dokáže odhalit známky počínajícího zubního kazu, cysty, tumory, zlomeniny, resorpce kosti, cizí tělesa či některé poruchy čelistního kloubu, jde tedy o neocenitelnou pomůcku ve zvolení vhodného postupu léčby, obzvlášť u chirurgických a implantologických zákroků. Jeho využití v diagnostice je tedy velmi bohaté, a navíc je i plně hrazeno zdravotní pojišťovnou. Právě preventivní vyšetření pomocí OPG rentgenu má v oblasti zdraví ústní dutiny obrovský význam, protože většina zubních kazů či jiných onemocnění bývá během klasického vyšetření lékaři skryta.

Každý OPG snímek by měl splňovat řadu parametrů, aby mohl poskytnout relevantní data pro přesnou diagnostiku. Vysoké rozlišení, tonální rozkreslení a rozměrové a tvarové poměry co nejpodobnější vůči snímanému objektu.

Na závěr bychom chtěli připomenout, že tento zákrok je vhodný pro všechny věkové skupiny, včetně dětí. Jedinou výjimkou jsou těhotné ženy, naproti tomu kojícím ženám může být v případě potřeby rentgen poskytnut. Vliv rentgenového a radioaktivního záření na člověka je při tomto zákroku minimální a tvrzení, že tato metoda způsobuje rakovinu je zcela mylná. Tuto metodu bychom doporučili každému pacientovi naší ordinace, jelikož zjednodušuje a zpřesňuje celkovou diagnostiku, tak napomáhá ke zvolení nejvhodnějšího způsoby léčby. Nezapomeňte se i vy zavčasu objednat na preventivní nebo vstupní prohlídku. Objednání můžete provést na telefonním čísle 702 200 007, nové pacienty stále přijímáme.

Přidat komentář