Nikdy nestrašte svoje dítě zubařem

První návštěva vašeho dítěte u zubaře by neměla být drama či horor, ale co nejpřirozenější a nejpříjemnější záležitost. Přijďte se svým dítětem na první preventivní prohlídku co nejdřív a ne až tehdy, kdy objevíte nějaký problém, nebo si dítě samo začne na něco stěžovat.

Ne nadarmo se říká, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Za stav chrupu děti zodpovídají rodiče. Jsou to právě oni, kdo jdou dítěti příkladem a vštěpují mu zásady správné péče o zuby a dutinu ústní. Dá se předpokládat, že získané vzorce chování ovlivní u vašeho potomka péči o chrup i v budoucnu, vlastně po celý jeho život.

A jak dítě na první návštěvu stomatologa připravit? Volbu vhodné zubní pasty a kartáčku byste neměli ponechat náhodě, ale dovolte synkovi nebo dcerce, aby si vybrali příchuť nebo barvu. A hlavně spolu o péči o zuby mluvte a do omrzení vysvětlujte, proč je tak důležité udržovat je čisté. K mání jsou i hračky se stomatologickou tématikou.

Není nic lepšího než názorný příklad, tak si zkuste čistit zuby společně! Povídejte si, proč se nikdo, kdo chce mít zdravý a pěkný chrup bez zubního lékaře neobejde. A nikdy a za žádných okolností dítěti nevyhrožujte stomatologem! Návštěva zubní ordinace není za trest, ale pro dobro věci a zdraví malého pacienta.

Věřte, že děláme vše pro to, aby se u nás vaše dítě cítilo dobře a zacházíme s ním jako v bavlnce. Bez vaší pomoci se ale neobejdeme! Jestliže vaše dítě odmítá otevřít ústa, nemůžeme ho k tomu přinutit násilím. V obzvlášť komplikovaných případech počítejte s tím, že vám doporučíme specializované pracoviště, kde k uklidnění malých pacientů používají rajský plyn.

Přidat komentář