Nepodceňujte péči o mléčné zoubky

Než mléčné zoubky uvolní místo těm trvalým, neznamená, že se o něj vaše děti nemusí starat, protože stejně vypadnou. Naopak.

Dočasné zuby mají důležitý úkol: koušou, žvýkají, mají důležitou roli při vývoji řeči, dobrém skusu a vaše dítě se zdravým chrupem vypadá lépe než se zčernalými pahýly. Proto se vyplatí o první zoubky dobře pečovat. Ortodontická léčba je dražší než prevence!

Proč? Pro to:

1. Zoubek s kazem je infekčním ložiskem, které zatěžuje imunitní systém a ohrožuje sousední zuby. Chcete, aby vaše dítě trpělo bolestí, zbytečně bralo antibiotika, nebo skončilo v nemocnici? Nepodceňujte pravidelnou hygienu a preventivní prohlídky!

2. Nedokonalé a špatné návyky z dětství zůstávají i v dospělosti. Ušetřete své dítě strachu a sobě peníze. Prevence vede ke zdravému chrupu a odbourává strach z dalších návštěv stomatologa!

3. Když mléčný zoubek vypadne předčasně, mezera po něm se uzavře dřív, než vyroste stálý zub. Ten je pak často křivý, protože nemá dost místa. Včasná prevence šetří vaše peníze za rovnátka!

4. Také výslovnost vašeho potomka se vyvíjí nesprávně, pokud mu předčasně chybí mléčné zuby. Bude terčem posměchu a budete muset k logopedovi!

5. Mléčný zub s kazem může poškodit i budoucí trvalý zub. Zanedbaná péče a neřešené důsledky budou vás a vaše dítě jednou stát nemalé peníze!

Přidat komentář