Jak se zbavit strachu ze zubaře?

A je to zase tady. Pravidelná preventivní prohlídka už klepe na dveře a vám se ozývá ten starý známý panický strach ze zubaře. Tento problém nastává nejen u malých dětí, ale i u dospělých. Je zcela přirozené, že máte strach z bolesti u zubaře, protože vaše vzpomínky nebyly v dětství zrovna nejšťastnější. Za poslední roky se však stomatologie posunula o velký kus dopředu a my vás v následujícím článku ujistíme o tom, že do naší ordinace můžete vstoupit s klidem a bez obav.

Máme pro vás pár šikovných rad, jak překonat strach ze zubaře.

1. Nestyďte se se svým lékařem o problému komunikovat. Sdělte mu, že máte obavy z bolesti a vaše dosavadní zkušenosti nebyly jedny z nejlepších. Správný stomatolog vám vysvětlí, co se bude dít a zároveň zmenší vaše obavy.
2. Nejdete ke kováři a nemusíte se bát, že vás bude čekat hodina plná utrpení. Stomatologie je jeden z nejprogresivnějších oborů a nabízí velké množství moderních metod a přístrojů jako například aplikace bezbolestné anestézie.
3. Ve většině moderních ordinací potkáte příjemné doktory a laskavé zdravotní sestřičky, které Vám s radostí pomohou a budou při vás po celou dobu prohlídky. Tudíž se nebudete cítit nejistě, když s vámi budou po celou dobu ošetření.
4. Pokud máte nepřekonatelný strach ze zubaře, máte dvě možnosti. Buď se domluvíte na určitém signálu (např. slovo „stop“), který bude značit určitý diskomfort při ošetření nebo se domluvíte na aplikaci injekce proti bolesti u zubaře nebo podání rajského plynu Entonox, který má na pacienta zklidňující účinky a je vhodný i pro děti.
5. U dětí zkuste zmírnit jejich obavy tím, že si domů pořídíte zábavné zubní kartáčky, uděláte z čištění zubů vtipnou hru nebo budete vyprávět veselé příběhy o milé paní doktorce.

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nám je napsat na mail nebo na sociální sítě. Budeme se na vás s úsměvem těšit v naší ordinaci.

Přidat komentář