Investujte do kvalitního ošetření zubních kanálků

Investujte do ošetření zubních kanálků

Proč moderní a kvalitní endodontické ošetření neproplácí zdravotní pojišťovna? Protože při ošetření a čištění zubních kanálků používáme nejmodernější stomatologické materiály a přístroje! Zubaři se shodují, že platíte především za kvalitu a trvanlivost.

Možná i vy řešíte problém, zda si endodontické ošetření, které se týká zubních kanálků, dopřejete jen takové, jaké vám proplatí pojišťovna, a budete věřit, že vydrží. Nebo si dopřejete nadstandard dražší a kvalitnější varianty. Ano, sáhnete při ní podstatně hlouběji do kapsy s tím, že za své peníze dostane to nejlepší z nejlepšího.

Na naší klinice vám vysvětlíme, jaké existují cenové a časové možnosti léčení, ale konečné rozhodnutí – jaké endodontické ošetření zvolíte – je na vás. Endodontické ošetření je konzervační zákrok. Alternativou k němu je vytržení zubu a implantáty.

O co vlastně jde? Uvnitř zubu je kořenový kanálek, který je dlouhý zhruba od centimetru a půl do tří centimetrů. V zubu může být kanálků klidně až pět. Nevíte o něm, dokud se se nezanítí a vy začnete nejen úpět, ale doslova řvát ochromující bolestí. Důvodem je obvykle neléčený hluboký kaz hodně blízko zubní dřeně, v horším případě v ní. Zánět se může objevit i v odumřelých zubech, pod nekvalitní plombou, někdy na něj zubař narazí, když si připravuje „terén“ pro korunku, můstek, protézu…

Metodu centrálního čepu proplácí pojišťovna, ale o zub asi časem stejně přijdete. Používala se tehdy, kdy ještě neexistovaly moderní metody.

Metodu vertikální kondenzace vám pojišťovna neproplatí. Je to prvotřídní ošetření s využitím nejmodernější technologie. Kanálky vám změříme, důkladně vyčistíme přístrojem M-Two XSmart a pak je zaplníme.

Ale pořád se jedná o konzervační léčbu, která nikdy nezaručí 100% úspěch. Například v Americe a Švýcarsku většina stomatologů endodontické ošetření vůbec nenabízí. Všechno, co je větší než obyčejný kaz, vytrhnou a pak dají implantát.

Potřebujete se na něco zeptat? Využijte našich kontaktů: +420 702 200 007, stom.kostelec@seznam.cz nebo se objednejte prostřednictvím tlačítka Rezervace níže (při online rezervaci sleva až 10%).
Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.

Přidat komentář