Implantáty vám zjednoduší život

Implantáty zjednoduší život

Svých vlastních zubů si často začneme vážit až tehdy, když o některý trvale přijdeme. Vše se dá řešit, ale důležité je neodkládat návštěvu zubaře. A nebát se výdajů. Na dovolenou a nový gauč přece taky musíte šetřit! Kvalitní implantát a zubní protéza vám vydrží déle, než si myslíte.

Stomatologie i zde nabízí více možností. V jejím případě platí, že co je lepší, je taky dražší. I přes vyšší pořizovací cenu implantáty pomalu, ale o to jistěji vytlačují můstky a snímatelné náhrady.

Nikdo nechce zuby do skleničky, ale občas na ně dojde. Obvykle s průvodními problémy. Možná to nevíte, ale změní se vám tvář, hlavně její profil. Proč? Více se vám vysune brada, vpadnou rty a zvýrazní se vaše vrásky. Taky se připravte na možné otlaky a jídlo, které vám pod protézou ulpí. Nechtěně pohnout se snímatelnou náhradou může třeba i zakašlání. Starat se o ni musíte stejně, ne-li lépe než o vlastní zuby. Jinak je protéza živnou půdou pro mikroby a ti umí v ústech nadělat (ne)pěknou paseku.

Pokud snímatelná náhrada 100% nesedí, dráždí sliznici pod ní. A proč nesedí? Důvodem může být plochá čelist nebo mělké patro, vlastně špatný terén pro stabilitu protézy. Lepidlem to sice vylepšíte, ale super to asi nebude nikdy.  A nevěřte reklamám, i pod lepidlo se vám dostane jídlo.

Stabilním, trvalým a určitě lepším, i když dražším řešením jsou zubní implantáty. Buď pevně ukotví klasickou celkovou zubní náhradu, nebo kompletně a napevno nahradí vaše zuby.

Jak?  Do čelistní kosti vám v lokálním znecitlivění dáme umělý kořen, který do ní ve většině případů hladce zaroste. Po zahojení pak přidáme nástavbu, která poslouží jako opora pro korunku, která vypadá a je funkční stejně jako váš původní zub. A dá se na ně upevnit pevná nebo snímací protéza.

Implantáty vám zjednoduší život s jakoukoliv zubní náhradou. Nejsou však vhodné pro ty z vás, kdo moc nedbáte na zubní hygienu. Citlivě reagují na vnější vlivy! Před implantací je proto naprosto nezbytné důkladné ošetření celé ústní dutiny, odstranění kazů a paradontózy.

V dolní čelisti zubní náhradu udrží minimálně 2 implantáty. V horní čelisti, kde bývá řidší kost, doporučujeme 4 implantáty, protože jinak protéza nebude dobře sedět a může implantáty zlomit.

Přidat komentář