Kontakty

+420 702 200 007

Pražská 1220, 281 63 Kostelec nad Černými lesy

stom.kostelec@seznam.cz

Dentální hygiena

Každodenní domácí péče o dutinu ústní je základ, ale pokud nezvládáte techniku dokonale a důkladně neodstraňujete zubní plak, vytvoří se vám zubní kámen a s tím už si doma sami neporadíte.

Proto jsou důležité pravidelné preventivní prohlídky u zubaře a dentální hygienistky. Nejlépe každého půl roku, kuřáci, pacienti s komplikacemi, intenzivním zubním kazem a krvácejícími dásněmi raději častěji, až čtyřikrát ročně.

Při preventivní prohlídce vám zubař řekne, jak často k němu máte vzhledem k stavu svého chrupu a životosprávě chodit. A prohlídku můžete klidně spojit s dentální hygienou, která je důležitá kvůli prevenci paradontózy, kazu a dalších komplikací s tím spojených.

Kompletní dentální hygiena na naší klinice obnáší 3 až 4 etapy. Pískování profesionálním přístrojem AIR FLOW pomůže odstranit plak speciálním práškem s různými příchutěmi. Ultrazvuk vám odstraní zubní kámen. Speciální kartáčky a pasty vyleští sklovinu zubu. A poslední etapou je fluoridace zubu pro jeho maximální ochranu.

Profesionální zubní hygiena nemá žádné kontraindikace ani věková omezení a může zabránit dlouhé a nepříjemné léčbě. U řady pojišťoven navíc můžete využít příspěvek na dentální hygienu.

Potřebujete se na něco zeptat? Využijte našich kontaktů: +420 702 200 007, stom.kostelec@seznam.cz. Nebo se na nás obraťte přes naše sociální sítě.
Informace o cenách našich služeb naleznete v ceníku.