Dětská stomatologie

Kontakty

+420 702 200 007

Pražská 1220, 281 63 Kostelec nad Černými lesy

stom.kostelec@seznam.cz

– Zkušení a přátelští lékaři;

– Herní koutek a animované povídky v průběhu léčby;

– Dárek pro každé dítě po léčbě

Léčbu nezahajujeme, dokud se malý pacient nebude cítit jistě a v klidu.

Lékař se s dítětem v herním koutku seznámí a formou povídky mu vysvětlí, co je čeká v zubařském křesle. Žádné nejasnosti a žádný strach v budoucnu!

Bohaté zkušenosti pomáhají lékařům zvolit správný přístup i pro ty neklidnější pacienty.

Léčba s námi je klid pro rodiče a zábava pro děti!

Léčba kazu mléčných zubů.  Lékař důkladně vyšetří chrup dítěte, stanoví diagnózu a určí, v jaké fázi se onemocnění nachází. Léčba se pak zvolí na základě výsledků diagnostiky. Diagnostická část trvá 5-10 minut. Je-li kaz v počáteční fázi, může stačit pouze minimální zásah: lékař vyčistí zuby od plaku a provede hlubokou fluoridaci – aplikuje speciální fluoridovou směs, která bude chránit zuby před dalším zhoršením stavu a vývojem onemocnění. Ve složitých případech bývá nutné zub ošetřit výplní, stejně jako u dospělých pacientů. Léčba jednoho zubu trvá cca 20-30 minut. 

Extrakce zubůJe důležité se snažit zachovat každý zub, může to mít dopady na budoucí zdraví dítěte.

Mléčné zuby:

– jsou základem pro správné prořezání a umístění trvalých zubů;

– stimulují vývoj čelistní kosti.

Extrakce zubů u dětí je nezbytná, když:

– zub zasažený kazem z nějakého důvodu nelze vyléčit;

– mléčný zub překáží prořezání stálého zubu;

– na kořeni zubu vznikla cysta, nebo se na dásni vytvořila píštěl;

– pacient má pulpitidu / paradentózu v pokročilém stádiu.

Hluboká fluoridace a stříbrnění zubůPři povrchové fluoridaci mléčných zubů každý zub je důkladně ošetřen speciálním fluoridovým lakem, ze kterého zub postupně v průběhu několika minut vstřebává fluor.

Hluboka fluoridace se od povrchové fluoridace liší tím, že fluor ve formě roztoku je aplikován na povrch zubu pomocí vysokofrekvenčních proudů.

Pro stříbření v počátečních fázích kazu používáme japonský přípravek na bázi diaminu fluoridu stříbrného, který zbarví zcela minimálně pouze poškozenou část zubu.

Ať jsou zuby Vašeho dítěte zdravé a úsměv šťastný!

Léčba kazu bez vrtání. Lékař aplikuje na povrch zubu zasaženého kazem speciální gel, který snadno odstraňuje kaz a regeneruje poškozenou sklovinu. Sklovina je poté hermetizována a zub je chráněn před dalším poškozením. Ošetření trvá 15-20 minut.

Barevné výplně. Ve srovnání s běžnými výplněmi se tyto výplně lépe lepí na zuby a pak průběžně vylučují fluorid pro ochranu proti zubnímu kazu. Navíc díky světlé barvě výplně je téměř hned poznat, kdy se začíná stírat, což pomáhá zabránit opětovnému onemocnění zubu.