Dentální hygiena

Kontakty

+420 702 200 007

Pražská 1220, 281 63 Kostelec nad Černými lesy

stom.kostelec@seznam.cz

Náš úsměv je první věc, které si lidé všimnou. Je nedílnou složkou a projevem celkové image, emocionálního stavu a chování člověka. Nedostatek odborné péče může mít za následek vznik paradentózy, zubního kazu a následných komplikací. Zápach z úst, viskozita slin, krvácení z dásní, nepřirozená barva, výrazný bakteriální plak na sklovině – toto vše může být zapříčiněno nepravidelností preventivních opatření proti zubním onemocněním.

V naší ordinaci se dentální hygieně věnují kvalifikovaní lékaři. Komplex služeb zahrnuje: ultrazvukové odstraňování zubního kamene, čištění okolních tkání a subgingiválních kapes; leštění povrchu zubů za použití technologie AirFlow, kartáčků, lešticích přípravků, neabrazivní zubní pasty; fluoridaci (posílení skloviny ionty fluoru) pro maximální ochranu před škodlivými vlivy kyselin; stomatologické konzultace a individuální výběr prostředků dentální hygieny.

Čištění zubů nemá žádné kontraindikace nebo věková omezení. Aby zuby zůstaly zdravé co nejdelší dobu, doporučujeme jak dospělým, tak dětem navštěvovat odborníka na dentální hygienu alespoň 2 krát za rok. Pacienti s komplikacemi, velmi intenzivním zubním kazem a krvácejícími dásněmi by měli podstoupit ošetření až 4 krát do roka. Stomatologické služby jako léčba, implantace, protézování a bělení zubů také musí nutně být kombinovány s návštěvou hygienisty.

Včasná profesionální hygiena provedená odborníkem může zabránit dlouhé a nepříjemné léčbě. Taková péče má 2,5 krát vyšší účinnost, pokud po ošetření používáte profesionální prostředky dentální hygieny. Naši odborníci Vám doporučí kvalitní kartáčky na zuby a další výrobky pro osobní dentální hygienu, které si budete moci rovnou zakoupit na naší klinice.