Chirurgie

Kontakty

+420 702 200 007

Pražská 1220, 281 63 Kostelec nad Černými lesy

stom.kostelec@seznam.cz

EXTRAKCE ZUBŮ je jedním z nejčastějších typů chirurgických zákroků. Provádí se v případech, kdy není možné aplikovat léčebné metody a zachovat nebo obnovit zub na základě vlastního kořene. Zkušení odborníci v naší stomatologické ordinaci dokážou bezbolestně odstranit zuby moudrosti, mléčné a trvalé, retinované a dystopické zuby.

Rychlé odstranění zubů moudrosti bez bolesti, s použitím diagnostických zařízení.

Odstranění zubů moudrosti se doporučuje v případě akutní, náhlé a/nebo pulzující bolesti vzniklé v důsledku neléčeného zubního kazu, částečného zničení zubu, nemožností samostatného prořezání nebo špatné pozice. Odstranění zubů moudrosti je také nutné před zahájením ortodontické léčby, jelikož tyto zuby nejsou funkčně zatíženy a mohou bránit efektivnímu použití rovnátek pro korekci skusu.

Chirurgické odstranění retinovaných a dystopických zubů.

Pokud není možné vrátit retinovanému (takovému, který je překryt dásní nebo zůstal v kosti) zubu jeho anatomické funkce, zubař může nařídit operaci pro jeho odstranění. Použijeme-li přesné diagnostické zařízení, moderní chirurgické nástroje a zkušenosti našich specialistů, vysoká kvalita, rychlá léčbu a požadovaný výsledek jsou zaručeny.

Doporučení odborníka:

1. Udělejte rentgen, aby lékař mohl učinit správné rozhodnutí o tom, zda zub odstranit nebo zachovat.

2. Po extrakci musíte dodržovat doporučení lékaře, aby nedošlo k zánětu.

3. Bolest při polykání, malátnost, horečka – tyto příznaky vyžadují okamžitou pozornost zubního chirurga.

4. Při zánětu je nebezpečné zub zahřívat, používat horké obklady, aplikovat na dáseň vedne zubu anestetika a spoléhat se na “přátelské rady”.

5. Čím dříve se poradíte s odborníkem, tím rychleji získáte potřebnou pomoc. Neexistuje pouze jeden jednoznačný způsob rozhodování o odstranění zubů moudrosti.